MISJA SZKOŁY ROSYJSKIEGO - KALINKA

 

KALINKA jest szkołą języka rosyjskiego stworzoną przez profesjonalistów i entuzjastów tego języka. Pragniemy przywrócić mu należną pozycję wśród języków obcych.

Uczymy języka, którym mówią mieszkańcy największego państwa świata. Po latach dominacji angielskiego i niemieckiego przyszedł czas, gdy młodzi ludzie coraz częściej wybierają język rosyjski...

Dlaczego? To już nie ten sam język, jakim był kilkanaście lat temu przymusowy w minionej rzeczywistości. Nie ma już PRL-u i ZSRR, struktur równie przymusowych i nieużytecznych. Przeminął czas szkolnego przymusu nauki tego języka.

Na szczęście, bo rosyjski jako język wybrany jawi się jako zupełnie inny, nabiera świeżości. Jesteśmy w nowym miejscu Europy, i mamy już nowe przeobrażone pojęcie Wschodu i Zachodu. To tak jakby pootwierano nasze okna na oścież i przewietrzono Polskę, a wiatr nowej ery dziejowej wywiał stąd stare wzorce.

Nasz sąsiad wschodni kojarzy się już z inną dziedziną politycznych relacji, Rosja przeżywa gwałtowny rozwój gospodarczy, notuje się bardzo wysoki wzrost PKB. Teraz my jako kraj Unii jesteśmy najbliżej Rosji.

Język rosyjski wpisuje się tym samym w nowy kontekst europejski. Jego gruntowna znajomość stanie się wkrótce nieodzowna. Wiele firm poszukuje pracowników mówiących biegle po rosyjsku. Szkoła zaprasza wszystkich, którzy chcą zwiedzić "nowy świat" rosyjskiego języka, a jest on naprawdę interesujący, niezwykły i co najważniejsze pożyteczny.

Nauka rosyjskiego Warszawa

Zobacz również kursy rosyjskiego w Warszawie